Tvoríme si krajší svet

Archív relácie:

https://slobodnyvysielac.sk/relacie/tvorime-si-krajsi-svet/

 

Živé vysielanie Slobodného Vysielača
http://159.69.219.5/public/slobodny_vysielac

 

Kam tečie tvoja pozornosť, tam tečie tvoja sila.

 

Považujem sa za pozitívneho človeka pracujúceho na pozitívnej budúcnosti, pár dní dozadu som si však pri počúvaní pána profesora Raka* s hrôzou uvedomil, že napriek môjmu presvedčeniu, svojim vedomím kŕmim a tvorím nie pekný obraz bodúcnosti!

Vytváral som si v hlave obrazy podobne z filmu ‘V ako Vendeta’, kde pod zámienkou záchrany ľudstva pred vírusom, uvrhli ľudí do strašnej totality! Predstavoval som si ako nám farmaceutické korporácie jedmi ničia našu našu prirodzenú imunitu, alebo ako nás – bojovníkov za slobodu zatvárajú, či dokonca ako zomierame vo nejakej nezmyselnej vojne..
Moje vedomie predstavujúce si kam toto viro-fašistické šialenstvo môže dospieť tým túto strašnú budúcnosť kvantovo tvorilo! A to bez ohľadu na to že s ňou nesúhlasilo a proti nej bojovalo!

Byť proti niečomu nikam nevedie, musíme vedieť čo chceme, za čo sa oplatí žiť a v prípade nevyhnutnosti aj bojovať!
Ak chces krajší svet, treba zi v prvom rade tvoriť obrazy tohto krajšieho sveta.

Skús si teda so mnou predstaviť svet, kde spoločne sedíme v kruhoch a hľadáme najlepšie riešenia, kde sa zamýšľame nad tým, ako byť pre spoločnosť čo najužitočnejší. Ako si neberieme viac než potrebujeme, lebo si uvedomujeme že tým, zabíjame Matku Prírodu.. Ako riešime nezamestnanosť tým, že si vzájomne venujeme pozornosť, počúvame sa, učíme sa navzájom, vzájomne sa masírujeme, hráme sa a tancujeme…

S nešťastnými ľuďmi (ktorí nepochopili dôvod svojej existencie), ktorí by nás chceli ovládať či na nás parazitovať nebojujeme, proste ich ignorujeme. Bez našej pozornosti už nad nami nemajú silu!

Ako sa od nich oslobodiť?

Najprv si treba uvedomiť, že nás ovládajú cez strach. Asi najväčší strach máme asi zo smrti. Prakticky nik z nás nechce zomrieť, ale napriek tomu, každý z nás raz zomrie. Nie je lepšie smrť akceptovať, ako preživoriť život v strachu zo smrti? Čím je si človek viacej vedomý svojej duševnej podstaty, tým má menší strach zo smrti.

Prírodu treba akceptovať. Vírusy tu boli milióny rokov pred nami a budú tu milióny rokov po nás. Sami sme z veľkej časti sme tvorení vírusmi – až 42% nášho genómu je tvorená vírusmi. Denne každý z nás príde do kontaktu s miliónom vírov. Ak je imunita v poriadku, väčšina z nich nemá šancu. Preto je rozumné sa zamerať na imunitu a nenechať si obmedziť zdroje našej sily: dýchanie, slnko, či sociálne kontakty. Najväčší nepriateľ našej imunity je strach, ktorý ju utlmuje – čiastočne vypína!

Nikto nevládne ak nikto neslúži.

 

Stačí však útoky na nás iba ignorovať?

Stačí, aj keď je treba počítať s nepríjemnosťami, ktorými sa nás systém bude snažiť donútiť, aby sme mu slúžili. Nosenie rúšok je spoločenská dohoda, ktorú sme prijali. Ani právnou cestou dnes nie je možné od nás vymôcť pokutu! Sám som nemal rusko vo vlaku, kde potom policajná hliadka spísala zápisnicu, ale žiadnu pokutu som neplatil.

Podobne s testovaním.. Podľa dnes platných zákonov nie je možné nás k nemu donútiť. Ak by sme ako zamestnanci, zamestnávatelia a obchodníci nepristúpili na Matovičovu hru, život by šiel ďalej a on by bol len na smiech.

Ak však budeme hrať jeho hru, jeho nátlak sa bude zvyšovať.. Ani nenapíšem jak, lebo nechcem takýto obraz vytvárať!

Ignorácia sama o sebe však stačiť nebude. Preto sa organizujeme, bo milión separátnych výkrikov do tmy nemá takú silu ako milión spojených hlasov v jeden!

 

Tvoríme preto novú alternatívnu štruktúru správy spoločnosti ako aj distribúcie práce a našich produktov. Návrhy riešení, na ktorých už pracujeme (pridaj sa) sú tu:

Synergeticum – Systém synergickej spolupráce

Slobodný trh – Naše Družstvo

 

Takže na záver ťa poprosím:

Vysnívaj si krajší svet!

Zamýšľaj sa pred spaním, ako aj cez deň, ako by podľa teba vyzeral ideálny svet.
Keď behom dňa nájdeš niečo čo s čím nesúhlasíš, začni si hneď predstavovať, ako by bolo v tvojom krajšom svete..
Vykresli svoj krajší svet svojim priateľom a známym. Pýtaj sa ich, ako by si oni predstavovali krajší svet. Pozorne ich počúvaj, nechaj sa od nich inšpirovať a zapracuj do svojej predstavy krásne vízie..

Zamýšľaj sa nad tým, aké kroky nám treba podstúpiť, aby sme sa k tomuto krásnemu svetu priblížili.

Tvor si krajší svet!

Napíš si svoju víziu a stále ju prepisuj, dotváraj, tak ako sa tvoj sen o lepšom svete bude vyvíjať.
Nakresli obraz, natoč video, zahraj divadlo, nápis báseň, či vyjadrí svoju predstavu tancom…
Zdieľaj túto predstavu o krajšom svete s ostatnými, nech sa medzi nami šíri a stáva realitou!

 

Za týmto účelom som vytvoril kanály, kde budeš môcť svoje predstavy zdieľať s ostatnými. Zašli prosím svoje dielo, svoju predstavu na..
Môj email: wtibor@yahoo.co.uk
Napís na mobil/WhatsApp/Telegram: +44 7788 538 272

Pridaj sa do Facebookovej skupiny: Tvoríme si krajší svet

Ak mi čas dovolí, všetky tieto predstavy uverejním na web a na Youtube channel:

Taktiež pripravujeme reláciu na…, kde budeme jednotlivé vízie krásneho sveta zdieľať..

Ak chápeš ako naše vedomie tvorí realitu a vidíš zmysel v tomto projekte, prosím ťa šír ho ďalej..

Už teraz, keď som dopísal tento článok cítim príval úžasnej energie nového krásneho sveta.. 🙏

 

Tibor Moravčík

 

 

* Video s profesorom Rakom, ktore mi pripomenulo, ako si kvantovo tvoríme realitu…

 

Úvodná relácia s Lumírom Láskom…