PFIZER = BIOTECHNOLOGICKÁ CHYBA PRI VÝROBE VAKCÍNY

V tomto príspevku Vám stručne obsiahnem kód vakcíny mRNA BioNTech od Pfizer SARS-CoV-2. Vakcína mRNA BNT162b2 má tento tzv. digitálny kód. Má 4284 znakov. Na samom začiatku procesu celej výroby tejto vakcíny bol nahratý určitý kód zámenou uracilu za 1-metyl-3′-pseudouridylylom označeného symbolom Ψ. Normálne znaky RNA sú A, C, G a U. U je v DNA tiež známy ako „T“. Ale tu nájdeme znak Ψ. Spoločnosť sa vychvaľuje, že ide mimoriadne dokonalých a šikovných prvkov týkajúcich sa vakcíny covid19. Zámena tohto prvku vola uskutočnená z dôvodu obídenia antivírusového systému v našom tele. Všetky bunky sú voči cudzej RNA mimoriadne nedôverčivé a agresívnym spôsobom sa ju snažia zničiť. Tento dej je pre každého živočícha a pre prírodné zákony jasné. Tým, že je vo vakcíne BioNTech / Pfizer každý U (uracil) nahradený 1-metyl-3′-pseudouridylylom, má aj možné nedostatky, čím sa výrobcovia trochu dosť sekli. Ideme si to stručne rozobrať:
Messenger RNA (mRNA) sprostredkováva prenos genetickej informácie z bunkového jadra do ribozómov v cytoplazme, kde slúži ako templát pre syntézu proteínov a po ukončení dochádza k okamžitej degradácií. Pre vírusovú RNA platí to isté. V ľudskom tele je mnoho špecifických molekúl, ktoré mRNA zlikvidujú resp. inaktivujú. Okrem vysoko účinných exonukleáz, ktoré štiepia RNA z vonkajších koncov máme k dispozícií aj endonukleázy, ktoré spolupracujú. Tie štiepia mRNA z vnútorných častí. Čo sa týka imunitných zložiek, tak sem sa raida TLR receptory, ktorých máme 10 druhov a na likvidáciu sa podieľa TLR 3, 7 a 8. Tieto unikátne receptory sú v prvej línií a po strete s mRNA spúšťajú signálnu kaskádu na jej zničenie. Mechanizmy podrobne nebudem moc rozpisovať, nakoľko je to pre bežného človeka značne zložité. Pre pochopenie len toľko, že TLR sú základné molekuly, ktoré organizmom dovoľujú rozoznať nebezpečenstvo v podobe patogenity, ako aj narušenie homeostázy. Medzi hlavné funkcie zaraďujeme rozpoznávanie rozdielov medzi vlastnými a cudzími časticami, iniciácia fagocytózy, aktivácia antigén prezentujúcich buniek (napríklad dendritrické bunky), stimulácia a reguláciu produkcie prozápalových cytokínov, interferónov a antimikrobiálnych peptidov. V poslednom rade pomáhajú pri apoptóze infikovaných buniek a reparácia poškodených tkanív. Ďalej na zničení RNA sa radia miRNA (mikroRNA), ktoré máme v našom tele prirodzene zastúpené a tvoria našu obrannú líniu. Významnú úlohu predstavujú RIG receptory, ktoré spolupracujú s vyššie spomenutými TLR. Tie signalizujú následnú aktiváciu transkripčného faktora na podporu produkcie interferónu 1. Uskutočňujú génovú expresiu na vyvolanie vnútrobunkovej imunity na kontrolu vírusovej infekcie. Dokážu spracovať aj vlastnú RNA na navodenie vrodenej imunity. Proste mechanizmov je neúrekom vrátane vlastných molekúl, ktoré účinne degradujú každú RNA. Najväčším problémom na ktorý som upozorňoval dávnejšie bolo vznik nežiaducich symptómov vrátane trombov. TLR, RIG za účasti komplementu a protilátok IgG vytvoria mikrotromby, ktoré dokážu u očkovaného človeka ohroziť na živote. Nie je to sranda. Ďalej, každá modifikácia RNA alebo DNA má tendenciu ovplyvniť signalizačné kaskády a transpozómy (aj keď v menšej miere), čím dá podnet na iniciáciu nádorov. Transkriptómové mapovanie zistilo, že aberantné ukladanie modifikácie mRNA, ktoré môže narušiť sieť génovej regulácie a viesť k nekontrolovateľnému rastu rakovinových buniek, je rozšírené a u rôznych druhov rakoviny.
Tieto vakcíny boli extrémne narýchlo vytvorené, bez dôkladných skúšok. Už kedysi sa uvažovalo použiť mRNA vakcíny na liečbu onkologických ochorení (tzv. imunoterapia), lenže aj tam to nebolo moc sľubné. Veď v dnešnej dobe je takýchto pacientov mnoho a prečo sa im neposkytuje účinná mRNA vakcína?? Lebo nie je úspešná. A zrazu, extrémne rýchlo vytvoria vakcínu voči mutujúcemu vírusu, s nulovou úspešnosťou a dávnejšie nevedeli vyliečiť onkologických pacientov týmto typom vakcíny. No proste to je paradox. Týmto článkom nenabádam ľudí, aby sa nedali očkovať, ale aby si to poriadne premysleli. Je to na každom rozhodnutí a ja len poukazujem na riziká a molekulárne procesy, ktoré dokážu celý jej priebeh ovplyvniť. Je to na Vás.